Tovább folytatta sikeres szereplését a magyar csapat – EYOF

Cikkünk frissítése óta eltelt 7 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

18 aranyérmet osztottak ki az Európai Ifjúsági Olimpia második napján, a legtöbb medál ezúttal is az oroszoké lett, de magyar érmek is születtek. Megkezdték a kajakosok és kenusok, a kerékpárosok, a judosok és a tornászok is a versenyzést

Az atlétikai versenyeken 4 döntőt rendeztek, a legsikeresebb versenyzőnk Takács Emese, aki második lett, a 100 méteres síkfutás döntőjében. A fiúknál Illovszky Dominik a 4. helyen ért célba, épphogy lemaradva a dobogóról. Az úszóknál ma 4 érem született magyar részről. Zombori Gábor 100 méter háton lett ezüstérmes, illetve a 4X100 méteres vegyes mix váltóban szerzett a magyar csapat egy bronzérmet. Az úszók számaiban az orosz versenyzők taroltak, a hétból az öt aranyérmet nyertek meg. A 800 méteres távon 2 magyar is a dobogóra állhatott. Nagy Réka ezüstérmet szerzett, mögötte Fábián Fanni Vivien állhatott a dobogó harmadik fokára.

A kézis lányaink is tovább folytatták sikeres szereplésüket és a norvégok ellen aratott 11 gólos győzelem után már biztosan a legjobb négy között tudhatják magukat.

A judosoknál születtek a legfényesebb érmek. A fiúknál Feczkó Csanád révén Magyarország a harmadik elsőségét söpörte be!!  Később Kardos Tímea gazdagította a magyar éremkollekciót egy ezüstéremmel, aki brit ellenfelével szemben maradt alul.

Tornában a fiúknál a szerenkénti döntőbe jutás volt a tét, de emellett kiosztották a csapatversenyek érmeit is. A magyar csapat a 12. helyen végzett.