Cikkünk frissítése óta eltelt 4 hét, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Persze a frissesség megőrzésében a szellőzés is fontos. De a praktikusság mellett marketing célokkal is bír.

„A háló színe és formája azért lett ennyire népszerű, mert optikailag szebbé és frissebbé varázsolja a gyümölcsöket! Ez a marketinges trükk régóta bevált, és mára már alig észrevehetően lett a mindennapjaink része"

írja oldalán a femcafe.

Itt a titok

A narancsokat szinte mindig piros vagy narancssárga hálóba csomagolják. Nem ok nélkül teszik. A választás tudatos.

„A meleg színek, mint a piros és a narancssárga, kiemelik a gyümölcs színét, és vizuálisan még élénkebbnek, frissebbnek mutatják azt.”

Amikor a narancsszínű gyümölcsöket egy pirosas árnyalatú háló veszi körül, az agyunk a gyümölcs színét intenzívebbnek, mélyebbnek érzékeli. Hajlamosabbak vagyunk azt hinni, hogy az áru frissebb, lédúsabb. Egy hálónyi narancs sokkal többnek tűnik, mint ugyanez a mennyiség szabadon elhelyezve.

Tudtad?

Ha ugyanazokat a narancsokat például zöld vagy kék hálóba csomagolnák, azok kevésbé tűnnének vonzónak, mert ezek a színek „hűvös” hatást keltenek, ami nem áll összhangban a gyümölcs meleg tónusaival. Ráadásul a háló költséghatékony! Minimális anyagot igényel, olcsó előállítani, és könnyen alkalmazható a különböző méretű citrusfélékre. Emellett a hálós csomagolás jól szellőzik, így a gyümölcsök tovább frissek maradnak, ami logisztikai szempontból is előnyös.