Kezdőlap NYUGAT Nyugat - Közélet

Útfelújítás Tatabányán

Cikkünk frissítése óta eltelt 10 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Ez idő alatt az utcába behajtani csak a Komáromi út felől lesz lehetséges. A felújítás utolsó szakaszában, a július végi aszfaltozási munkálatok alatt az Esztergomi utca – Előd vezér utca csomópontját lezárják. A felújítási munkák alatt az útszakaszon parkolási tilalmat vezetnek be.

Az első ütemben a Komáromi út és Esztergomi utca közötti szakasz felújítása történik egyirányú forgalomtereléssel, félpályás lezárással és sebességkorlátozással.

A második ütemben a Győri út és Esztergomi utca közötti szakasz újul meg: itt egyirányú forgalomterelésre, félpályás lezárásra, illetve sebességkorlátozásra kell számítani. Ezek a kivitelezési munkák előreláthatólag 3-4 hétig tartanak.

A harmadik ütemben készülnek az aszfaltozási munkák: ekkor az Előd vezér utca félpályás lezárása várható a Győri út és a Komáromi út között – a felújítás ezen ütemében az Esztergomi utca Móra iskola felőli csomópontját zárják le. Ezt követően az Előd utca másik sávja készül, azaz félpályás lezárás várható a Győri út és a Komáromi út között – ekkor az Esztergomi utca Hunyadi tér felőli csomópontját zárják le. Az aszfaltozási munkák előreláthatólag 3-4 napig tartanak.