Több hulladékégetőt nyitna a kormány a jövőben, erről beszélt Lázár János miniszterelnökséget vezető miniszter. Azt mondta, erre azért van szükség, mert a szeméttelepek egyre inkább telítődnek. Az égetéssel keletkező hőt felhasználnák, például távfűtési célokra, de több párt és civilek így is tiltakoznak a kezdeményezés ellen. Győrben már évtizedek óta működik hulladékégető, sokan már ennek sem örülnek.
Cikkünk frissítése óta eltelt 11 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Jön a 19. Győrkőcfesztivál
Tíz helyszínen ezer programmal várja idén is a családokat a Győrkőcfesztivál. A rendezvény július 3-án, pénteken az ünnepélyes megnyitóval kezdődik a Radó-szigeten, ahol Pintér...






