Cikkünk frissítése óta eltelt 3 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
Ma már természetesnek vesszük, hogy a szennyvíz eltűnik a WC-kből, a fürdőszobákból és a konyhákból a lefolyón, hogy nem kell látnunk és éreznünk a szagát.

Bonyolult technológiai folyamatokra van szükség ahhoz, hogy ez megtörténjen: az elhasznált vizet a szennyvízhálózaton keresztül el kell vezetni és kezelni kell, meg kell tisztítani a betegségeket okozó baktériumoktól és a szennyeződésektől, mielőtt a folyókba vagy a tengerbe kerül. Ha ez nem történik meg, az elhasznált víz beszennyezi az élővizeket, ez pedig veszélyezteti a növény- és állatvilágot, és az egészségünket is.
A csatornába nem illő szemét dugulásokat okozhatnak, terheli a környezetet, károsítja a szennyvízkezelő rendszert és sok plusz munkát okoz a szakembereknek!
A tájékoztató kisfilm a KEHOP-2.1.7-19-2019-00016 azonosítószámú, "Élővizeink tisztaságának védelme, és tudatos vízhasználatra nevelés a klíma változás korában" című projekt keretében készült.