Kezdőlap NYUGAT Nyugat - Sport

Bajnok a MKB-MVM Veszprém

Cikkünk frissítése óta eltelt 10 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Ahogy áprilisban a huszonharmadik kupagyőzelmet hozó Magyar Kupa döntőjében, úgy a bajnoki cím megszerzésért folytatott versenyben is a Pick Szeged csapata méltó ellenfele volt a veszprémieknek. A két győztes meccsig tartó párharc első felvonásán az MKB-MVM Veszprém parádés játékkal győzedelmeskedett hazai pályán, azonban a Tisza partján sem remegett meg a játékosok keze. A szegediek felett aratott diadallal azonban még nincs vége a menetelésnek, a veszprémi csapat a jól megérdemelt ünneplés után története legnagyobb kihívására, a Bajnokok Ligája Final4 négyes döntőjére készül. Az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. 2013 ősze óta az MKB-MVM Veszprém férfi kézilabdaklub névadó szponzora, a Győri Audi ETO női kézilabdaklub kiemelt főszponzora, valamint az első MVM EHF FINAL4 női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntő névadó szponzora is, ezzel a sportág egyik legjelentősebb hazai szponzora. A világ legtöbb nagyvállalatához hasonlóan az MVM Csoport is vallja, hogy a gazdasági fejlődés ma már leképezhető a kultúra, a szociális háló, a hazai oktatási és szakmakultúra fejlesztése, az egészséges életmód és a sportkultúra fejlettségi szintjén is. Az MKB-MVM Veszprém Magyarország legeredményesebb férfi kézilabda egyesülete. Az alapítása óta eltelt 37 évben a férfi kézilabdacsapat szédületes sikereket ért el: immáron 22-szeres magyar bajnok, 23-szoros magyarkupa-győztes, kétszeres EHF-kupagyőztesek Európa-kupája győztes, kétszeres ezüstérmes és kétszeres EHF-bajnokok ligája döntős.