A zöld pipa felvillanása esetén megkönnyebbülhettek, ha viszont a piros kereszt villant fel, akkor a szupermarketben lévő gyógyszertár asszisztense – a vásárlók beleegyezése után – megmérte a pulzuskat. Mint kiderült, a tesztalanyok egytizedénél jelzett be a műszer, így az ő adataikat kardiológusok vizsgálták tovább, s közülük 59-nél igazoltnak találták a pitvarfibrillációt.
Utóbbiak közül 39 fő számára újdonság volt ez az információ, míg húszan már találkoztak a betegséggel. Emellett 115 esetben téves volt a riasztás, 46 vásárlónál pedig a kihagyások – többnyire rossz fogantyútapintás – miatt volt értékelhetetlen az EKG.
A tesztek alapján egy tanulmány is készült, amelyet Ian Jones professzor jegyzett, aki elsősorban a megelőzés fontosságára hívta fel a figyelmet. De arra is, hogy az ilyen egyszerű, hétköznapi, időkímélő módon végrehajtott szűrővizsgálattal is el lehet érni a közösségeket, bár elismerte, hogy van még mit finomítani a rendszer pontosságán.
Jonathan Mant professzor, a Cambridge-i Egyetem szív- és érrendszeri kutatócsoportjának vezetője innovatívnak nevezte a kísérletet, de fenntartásai is voltak a dolgok kapcsán. Kiemelte, egyes esetekben a gyógyszeres kezelés – amely rendszerint véralvadásgátlók folyamatos szedéséből áll – ront a beteg állapotán, ezért sincs lakossági szűrés a pitvarfibrillációra az Egyesült Királyságban. Sokan vannak, akiknél alkalmilag jelentkeznek csak a tünetek, náluk szerinte értelmetlen a kezelés.