Egy győzelem, egy vereség

Cikkünk frissítése óta eltelt 7 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Két felkészülési mérkőzést is játszott az ETO FC Győr szerdán. A zöld-fehérek előbb az NBII-es Mosonmagyaróvárt győzték le meggyőző játékkal 3-1-re, a szlovák második ligás Somorjától viszont 2-1 arányban kaptak ki.

Szerdán kora délután a tartalékosan felálló Mosonmagyaróvárral találkozott az ETO FC Győr. Az első félidőben szinte végig dominálva Beliczky és Zamostny góljaival kettő volt a különbség, majd a szünet után a csereként beállt Dudás büntetőjével háromra nőtt volt az ETO előnye. A MTE Jasarevic góljával kozmetikázott a végén, így 3-1 lett a vége.

ETO FC Győr – MTE 3-1 (2-0)

Gólszerzők: Beliczky (14p), Zamostny (16p), Dudás (29p),  illetve Jasanevic (37p)

ETO: Pálfi D. – Vadász V., Nagy Á., Nagy J., Medgyes S., Tajthy T., Csizmadia Z. (Mió) (Kelemen), Rácz F., Beliczky G., Zamostny B., Szimcso V. (Dudás)

MTE: Boros T. – Benczinger K., Baranyai N., Németh M., Katona K., Kószás K., Kovács D., Horváth M., Munoki R., Fekete T., Jasarevic M.

A nap másik mérkőzésén a szlovák másodosztályban szereplő Somorja volt az ETO vendége. A korábbi meccshez képest teljesen más felállásban játszó győriek megilletődötten kezdtek, amit a vendégek már a tizedik percben Peterson Da Cruz révén ki is használtak. A brazil a hatvankettedik percben újra betalált, ezzel már 2-0 volt az állás a szlovákiai csapat javára. A hajrához közeledve Ködmön harcolt ki egy büntetőt, amit Magasföldi értékesített is. Az utolsó néhány percben nagy erőket mozgósított az ETO az egyenlítésért: helyzetekig igen, gólig viszont nem jutottak már, maradt a 2-1.

ETO FC Győr – SK Samorin 1-2 (0-1)

Gólszerzők: Magasföldi (75p), illetve Peterson Da Cruz (10p, 61p)

ETO: Gyurákovics – Szalai Á. (Nagy T.), Gyagya A., Németh B. (Graszl K.), Pongrácz V., Magasföldi J., Meszlényi R. (Kabát P.), Kulcsár K., Kiliti R., Ködmön Z., Szabó L. (Szilvágyi M.)

Fotó: eto.hu