Kezdőlap GYŐR Győr - Sport

Egy 15 éves győri tini döntött a DAC javára: DAC-ETO 2-1

Cikkünk frissítése óta eltelt 3 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Redzic szerzett vezetést a dunaszerdahelyieknek az első félidő végén, majd a második félidő közepén Bumba egyenlített a DAC-ETO felkészülési meccsen. A végén jött a 15 éves, profi szerződést kapó Bősze Levente, s megnyerte a meccset a hazaiaknak.

A szinergiák működtek, az ETO a DAC 25 éves szlovákiai kapusával, Petrassal kezdett a háló előtt, aki tavaly egy bajnokin védte a felvidéki csapat kapuját. A kezdőcsapat Petrás – Szépe, Keresztes, Boldor – Vera, Vingler, Anton, Csontos – Bumba, Lukic, Skvarka volt.

A 43. percben egy kiugratás után a lesre játszó védők mögött Redzic lőtt gólt 1-0. A második félidőben a cserék után sokat támadott az ETO. A 70. percben Anton oldalról elvégzett szabadrúgását kiütötte a DAC kapusa, Bumba pedig 11 méterről a hálóba lőtt 1-1.

A héten kapott profi szerződést a 15 éves Bősze Levente a DAC-ban: az U16-os magyar válogatott győri tinédzser beállt, a végén jól kísért egy támadást, majd az ETO hálójába lőtt 2-1. Bősze évekig az ETO-ban focizott, innen igazolt a dunaszerdahelyiekhez.