ETO győzelem a rangadón

Cikkünk frissítése óta eltelt 5 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Andric és Szimcsó góljaival 2-0-ra legyőzte az ETO FC Győr a Vasas gárdáját az NBII hétfő esti találkozóján.

Bár a hétfő esti rangadó kifejezés az amerikai futballban honosodott meg, bátran aggathatjuk ugyanezt a jelzőt a Merkantil Bank liga 7. fordulójának zárómérkőzésére is. Az ETO ugyanis a Vasas együttesét fogadta, amely keserédes lehet a szurkolóknak, hiszen ez a párosítás néhány éve még az első osztályban számított csemegének.

A jó hangulatú találkozó 25. percében Vashkeba passzát a jobb oldalon Andric átvette, tolt rajta egyet, és 12 méterről a rövid alsóba lőtt. Rados csak beleérni tudott, hárítani nem, így megszerezte a vezetést az ETO.

A gól után csak nőtt a győri fölény, aminek a 38. percben újabb találat lett az eredménye: Szánthó Regő passzolt középre jobbról, az angyalföldi védők között berobbant Szimcsó Viktor, s az ötösön belülről a léc alá lőtt (2–0).

A győriek végig kézben tartották a mérkőzést, a hajrában pedig megvolt az esély a harmadik találatra, az éppen a Vasastól érkező Horváth Zoltán azonban a kapu fölé bombázta az éppen általa kiharcolt büntetőt.

Az ETO így megtörte három mérkőzés óta tartó nyeretlenségi szériáját és fellépett a harmadik helyre a tabellán.

fotó: eto.hu