Kezdőlap GYŐR Győr - Sport

ETO győzelem az UTE ellen!

Cikkünk frissítése óta eltelt 7 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Az ETO női labdarúgói Öreg Cintia duplájával kétgólos győzelmet arattak a jól küzdő újpesti lányok ellen, ezzel nagy lépést téve a felsőház felé.

Jól kezdődött a mérkőzés a győriek számára. Két perc se kellet és már az ETO-nál volt az előny. A 2. percben Németh Loretta cselezte le magát az alapvonalig, majd labdáját Öreg Cintia a hosszúba bombázta. (1-0) A félidő közepén Dénes Dorkát rúgták meg a 16-oson belül és 11-est végezhetett el az ETO. Öreg Cintia állt a labda mögé aki magabiztosan a kapu jobb oldalába vágta azt, a másik irányba vetődő Gálik mellett. (2-0) Ekkor azt is lehetett volna hinni, hogy gálát rendezhet csapatunk a tabella 7. helyén álló Újpest ellen, de nem így lett.

A győri lányok utolsó passzaiba rendre hiba csúszott, ennek ellenére többször eljutottak a kapuig, de helyzeteik nagyrésze kimaradt.  A második játékrészben már aktívabb játékot mutatott az ETO, de a sok helyzet ellenére nem sikerült növelni előnyüket. Így maradt a 2-0-ás eredmény. Egy biztos, nem ez volt a szezon legjobb mérkőzése, de ezért a győzelemért is 3 pontot adnak. Jövő héten Viktória ellen, szerdán pedig a kupában is pályára lépnek a győriek Szegeden!

Az edzők, így nyilatkoztak a mérkőzés után:

Horváth Tamás: – Mindig a kötelező győzelem a legnehezebb, ez is kegyetlen nehéz volt, amit nagyrészt a pálya minőségére fogok, de pár játékosom bőven tudása alatt játszott.

Oroszi Sándor: – Esélytelenek nyugalmával jöttünk Győrbe, azt is kértem a lányoktól, hogy bátran futballozzanak, ez sikerült is. Úgy gondolom az első játékrész nagy részében mi irányítottuk a játékot és mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei, nyíltsisakos játékban két gólt kaptunk. Második félidőre elfáradtunk, de mégis sikerült kapott gól nélkül lehoznunk. Gratulálok csapatom mai teljesítményéhez.