Farkas László nyerte a kerekesszékes tenisz OB-t Győrben

Cikkünk frissítése óta eltelt 3 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Farkas László tornagyőzelmével ért véget a kerekesszékes teniszezők fedettpályás országos bajnoksága a győri Olimpiai Sport Parkban.

Az immár 31-szeres magyar bajnok és ötszörös paralimpikon szettveszteség nélkül nyerte meg a tornát, a negyeddöntőben Szabó Lőrinc ellen 6:0, 6:0-ra, az elődöntőben Farkas Attila ellen 6:0, 6:2-re, a döntőben pedig Lelik Ferenc ellen szintén 6:0, 6:2-re nyert. A bronzérmet Farkas Attila szerezte meg.
A sportág hazai történetében először rendeztek quad kategóriát a három sérült végtaggal rendelkezők számára, melyet a tokiói paralimpiát is célba vevő Csiszár Attila nyert meg, a döntőben Göböl Márkot legyőzve. A második tábla küzdelmeit Pokornyi Tamás nyerte, megelőzve Göböl Márkot és az ob egyetlen női résztvevőjét, Nagy-Kuglicz Katát.