Fölényes győri siker, a legjobb négy között az ETO

Cikkünk frissítése óta eltelt 7 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A Győri ETO hazai pályán 28–22-re legyőzte a Metzet a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján, így bejutott a budapesti négyes döntőbe.

Egygólos idegenbeli veresége után mindenképp többgólos győzelmet kellett megcéloznia hazai pályán a Győri ETO-nak a Metz elleni negyeddöntő visszavágóján. A francia együttes elsősorban Xenia Smits góljaival remekül tartotta magát az első percekben, de negyedóra után már hárommal vezetett az ETO. A győrieknél Eduarda Amorim megállíthatatlan volt az első félidőben, de Groot és a heteseket értékesítő Görbicz Anita is kivette a részét a gólszerzésből.

Ahogy haladtunk a félidő vége felé, egyre magabizzosabban lépett meg a Győr riválisától. Ana Gros egy ápolás után leült a kispadra, ám a következő támadásra már visszaállt – ezt a szabályok szerint nem tehette volna meg, így kétszer két perc kiállítással sújtották a Metzet. A játékrész hajrájára Grimsbö is elkapta a fonalat a győri kapuban, a házigazda ötgólos előnyről várhatta a folytatást.

gyor_metz_foldi

A második félidő gyors gólváltással indult: Mörk találatára Smits – aki a Metz egyik legjobbja volt – válaszolt. Ezután Grimsbö percei következtek, a győriek kapusa több védést is bemutatott rövid időn belül – nem csoda, hogy az ETO meg is lépett héttel. Gros szerencsés góljaival a francia csapat közelebb zárkózott, ám a 4-5 gólos határt nem igazán tudta átlépni.  Az utolsó tíz percre úgy fordultak rá a csapatok, hogy az ETO előnye öt találat volt, de a mérkőzés képe alapján nem volt reális esélye a Metznek, hogy döntetlen közelébe kerüljön, ami továbbjutást ért volna számára. Nem is került: Tomori Zsuzsanna gólokkal szállt be a mérkőzésre a megsérülő Eduarda Amorim helyett, a brazil légióst ápolni kellett a kispadnál. Görbicz Anita a hetesek értékesítése mellett látványos akciógólokkal vétette észre magát, a vendégek pedig nem tudtak már újítani a hajrában.

Az ETO hatgólos győzelme azt jelentette, hogy a hazai csapat ismét bejutott a final fourba.