A Készenléti Rendőrség vonatkísérő járőrei vasárnap reggel egy iraki, három szír és hét afgán állampolgárt, késő este kilenc afgán, két szír és négy iráni embert ellenőriztek a győri vasútállomáson. A külföldiek Salzburgig váltott menetjeggyel – úti okmányok és vízum nélkül – akartak külföldre utazni.
A mosonmagyaróvári rendőrök délelőtt Levélen igazoltattak két haiti állampolgárt. A külföldiek befogadó állomásról jöttek el, érvényes úti okmány és vízum nélkül akartak Ausztriába utazni.
A készenléti este egy jemeni, egy szomáliai és két kubai embert szállítottak le Hegyeshalomban egy Ausztriába tartó nemzetközi gyorsvonatról, mivel érvényes úti okmány, valamint vízum nélkül akartak külföldre utazni.
A rendőrök a 32 határsértőt tiltott határátlépés kísérlete miatt a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság Határrendészeti Osztályára előállították.






