Cikkünk frissítése óta eltelt 2 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A pilóták regeteg izgalmas dolgot látnak, és nem kevés tudás van a hatalmukban. Íme néhány meglepő dolog, amit nem árulnak el.

Villámcsapások történnek

A legtöbb pilóta már átélte azt, hogy a gépbe belecsap a villám, de szerencsére ez nem számít túl nagy dolognak. A repülők fel vannak készítve ezekre, így max annyit észlelsz utasként, hogy valami villant egyet, és volt egy hangos durranás.

A turbulencia nem nagy gond

Sokan megijednek, amikor a gép turbulenciába érkezik, de ettől még nem fog lezuhanni a repülő. A pilóták azért nem szeretik ezt, mert idegesítő, de mindössze ennyi, veszélyhelyzetet nem teremt.

Ha félsz a repüléstől

Amennyiben nagyon stresszel téged a repülés, úgy érdemes minél korábbi gépre helyet foglalnod. A földfelszín felmelegedése ugyanis a későbbiekben okozhat légi bukkanokat, és nagyobb az esély egy viharra is. Reggel viszont ezek ritkábbak.

Nem véletlenül nem telefonozhatsz

Amikor ugyanis közeledtek a reptérhez, valószínűleg mindenki előkapná a mobilját, hogy rácsörögjön azokra, akik épp várják. A pilótáknál viszont bezavarna a rendszerbe a sok telefon, és azt jeleznék vissza a készülékek, hogy a gép magasabban van, mint valójában.

Tedd el a laptopodat

Amikor szólnak, hogy rakd el a laptopodat, az nem azért van, mert felmerülhet elektronikai zavar. Szimplán azért, mert ha döcögősebb a fel- és leszállás, elejtheted a géped, esetleg megsérthetsz vele valakit, és ezzel senki sem járna jól.

Vízi landolás nincs

A filmekben esetleg létezik, de a valóságban leszállni épségben az óceánra, tengerre nem lehetséges. Ezt úgy hívják, hogy becsapódás.

Sokan megbetegszenek

A repülés után nem ritka, hogy valaki náthás lesz, vagy megfázik, de erről nem a belélegzett, keringetett levegő tehet. Sokkal inkább az, hogy mihez érsz hozzá, és azon mennyi baktérium van!