Javított az ETO

Cikkünk frissítése óta eltelt 8 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Győzni kellett az ETO-nak, hogy az múlt heti Videoton elleni vereségen minél előbb túl legyen a csapat, illetve lépést tudjanak Bekő Balázs fiai tartani az élmenőkkel. Ennek megfelelően – igaz folyamatosan lendültek játékba a győriek – de jól kezdett az ETO a Komárom elleni találkozón. Szabó Lukas indult meg a bal szélen a 20. percben, beadására Zamostny érkezett, aki a földre lepattintva fejelte a bal felső sarokba a labdát (1-0). Támadott tovább az ETO, a 28. percben Szabó L. második gólpasszát adta, Beliczky egy állítás után a hálóba vágta két lépésről a labdát (2-0).

A gól után kiállították Róthot, 10 főre fogyatkozott a vendég csapat. Illés bombáját védte bravúrral Molnár a komáromi csapat kapusa, ezután Illés megsérült, Szalai Ádám váltotta.

Nem mutatott nagyobb ellenállást a Komárom, háromra növelte az előnyét az ETO a 43. percben. Vadász mellel maga elé tette a labdát, majd nagy erővel a komáromi kapuba vágta az ETO harmadik találatát (3-0).

A szünet után pontatlanná vált az ETO játéka, a kapuja elé betömörülő Komárom védelmét így nehezen tudta feltörni. A 61. percben Kabát tűnt fel a jobb szélen, jobb lábas lövése védhetetlenül a hosszú sarokba vágódott (4-0).

Hiába alakított ki több helyzetet az ETO, a mérkőzés végét jelző sípszóig nem született több győri találat, habár megvolt erre is a lehetőség.