Kezdődik az Európa Kupa!

Cikkünk frissítése óta eltelt 7 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Franciaországban, a selejtezőkből továbbjutott Saint-Amand Haynaut ellen kezdi a CMB Cargo – UNI Győr a női kosárlabda Európa-kupa küzdelmeit.

Azt már korábban tudni lehetett, hogy a belga Namur és a francia Namur lesz a győriek ellenfele J csoportban. A negyedik kiadó helyért a Haynaut könnyedén győzte le oda-vissza az Amsterdam Angelst.

A csoportkör szerdán kezdődik, a győri lányok 20 órakor lépnek pályára idei első nemzetközi meccsükön, a másik mérkőzésen pedig a Nantes a Namurt fogadja ugyanebben az időpontban. A CMB Cargo – UNI Győr első hazai Európa-kupa meccse jövő csütörtökön lesz a Nantes ellen.

A csoportokból az első két helyezettek, illetve a két legjobb harmadik kerül tovább. A 24 továbbjutó gárdát az elért eredményei alapján sorrendbe állítják. A nyolc legjobb a rájátszás első körében kiemelt lesz. A 9-24. helyen rangsorolt csapatok mérkőznek majd oda-visszavágós alapon a legjobb 16 közé kerülésért.