Mai összefoglaló

Cikkünk frissítése óta eltelt 7 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

18 aranyérmet osztottak ki az Európai Ifjúsági Olimpia második napján, a legtöbb medál ezúttal is az oroszoké lett. Megkezdték a kajakosok és kenusok, a kerékpárosok, a judosok és a tornászok is.

Svájci sikerrel indult a kerékpározás, a lányok időfutamában. Ronja Blöchlinger volt a leggyorsabb. A 10 km-es távon a fiúknak is meg kellett küzdeni a helyenként erős széllel, itt Villiam Blume Levy Dániának szerzett aranyérmet.

Az atléták első aranyát a finn Julia Kivinen szerezte, aki női kalapácsvetésben diadalmaskodott. Kiderült kik a leggyorsabbak Európában ebben a korosztályban, a 100 méteres futást a francia Aurelien Laure nyerte a fiúknál és a lányoknál pedig a holland Minke Bisschops. A negyedik atlétika aranyát Gruenwald Ingeborg révén Ausztia szerezte lány távolugrában.

A franciák is megszerezték az első aranyérmüket az ifjúsági olimpián, versenyzőjük 400 méteres fiú gyorsúszásban nyert. A nap többi számában az orosz versenyzők taroltak, mind az öt aranyérmet megnyerték.

A judosoknál a legkönnyebb versenyzők kezdték meg a párharcot, itt az első aranyat egy belga lány nyerte, aki azeri ellenfelét verte a döntőben. A fiúknál Feczkó Csanád révén Magyarország a harmadik elsőségét söpörte be, majd brit és török győzelem született.

Tornában a fiúknál a szerenkénti döntőbe jutás volt a tét, de emellett kiosztották a csapatverseny aranyát. Oroszország nyert Nagy-Britannia és Svájc előtt