Kezdőlap GYŐR Győr - Sport

Napi összefoglaló – EYOF

Cikkünk frissítése óta eltelt 7 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Ma szerezhették meg a legtöbb érmet a sprtolók az EYOF-on, így az éremtáblára újabb országok iratkozhattak fel. A csapatsportgakban is kialakult a további párosítás.

Németország megszerezte első aranyérmét! A kajak 500 méteres döntöjében Moritz Wili Florstedt ért a célba elsőként 1:45.168-as idővel.

Spanyolország megszerezte első aranyérmét! A C1 500 méteres döntöjében Manuel Fontan Senorans 1:58.666-as idővel végzett az első helyen! Gratulálunk!

Megnyerte első aranyérmét Olaszország! Thomas Ceccon a 200 méteres vegyesúszás döntőjében végzett az első helyen, 2:02.35-es idővel, ami új EYOF-csúcs. Gratulálunk!

Megnyerte az első aranyérmét Lengyelország! Zuzanna Bronowska a 800 méteres síkfutás döntőjében 2:08.07-es idővel végzett a mezőny élén. Gratulálunk!

29 aranyérmet osztottak ki az Európai Ifjúsági Olimpia harmadik napján. A versenyeket a városra zúduló eső komolyan befolyásolta, ezért több helyen is csúszás volt a versenyekben. A legtöbb aranyérmet szerdán a magyar csapat szerezte, de 3 aranyérmet szereztek a német kajakosok. Az uszodában az oroszok mellett az olasz úszók is sikeresen szerepeltek. A francia atléták is kitettek magukért, 2 aranyérmet is nyertek az eső ellenére. Az aranyérmesek listáján debütált Szerbia, Spanyolország és Hollandia is.