Cikkünk frissítése óta eltelt 2 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Különleges területet alakítottak ki a Pilisben.

A Pilisi Parkerdő Visegrád határában a Kárpátok őserdeire hasonlító erdőrészletet alakított ki 23 hektáron. Ez persze nem ment egyik napról a másikra, ugyanis ehhez közel hetven évnyi tudatos és tervszerű erdőkezelésre volt szükség. Az Erdőanyai-völgyben található terület fás élővilágát friss felmérésben vizsgálták a szakemberek, és megállapították, hogy az már megközelíti az évszázadokon át érintetlen őserdők szerkezetét.
Ezen a részen 1954-ben még egykorú, homogén bükkös terült el. Mára azonban ez megváltozott, most már megtalálható itt a kocsánytalan tölgy, a gyertyán, a hegyi juhar és különböző erdei gyümölcsök is. A szakemberek szerint a holtfa jelenléte és eloszlása az őserdőkre jellemző módon alakul. Ez azért fontos, mert a lábon álló és a földön fekvő elhalt, korhadó faanyag biztosítja a tápanyagok körforgását is. A szakmai szempontból jelentős eredményeket hozó felmérést a szakemberek dr. Magas László emlékkövénél zárták (képünkön). Ő volt ugyanis a kísérleti területet létrehozó erdőmérnök, a Pilisi Parkerdő Zrt. jogelődjének volt igazgatója.