Kezdőlap GYŐR Győr - Sport

Podsumowanie dzisiejszego dnia

Cikkünk frissítése óta eltelt 7 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Drugi dzień Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy i 18 złotych medali zostało rozdanych. Najwięcej z nich zdobyli Rosjanie. Walkę rozpoczęli kajakarze, kenu, rowerzyści, judoki oraz gimnastycy.

Szwajcarzy korzystnie rozpoczęli wyścig kolarski, a dziewczęta wygrali jazdę na czas. Ronja Böchlinger była najszybsza. W wyścigu na 10 km chłopcy musieli zmierzyć się z silnym wiatrem; Villiam Blue Levy zdobył dla Dani złoty medal.

W lekkoatletyce pierwszy złoty medal powędrował do finki, Julli Kivinen, która triumfowała w rzucie młotem. Najszybsi biegacze w tej grupie wiekowej na 100 metrów to Francuzka Aurelien Laure, a pośród chłopców Minke Bisschops.Czwarty złoty medal w lekkoatletyce wygrał Austrian Gruenwald Ingeborg, w skoku w dal.

Francuzi również zdobyli swój pierwszy złoty medal na młodzieżowych igrzyskach w pływaniu. W kategorii męskiej, wygrali stylem dowolnym na 400 metrów. W pozostałych dyscyplinach to Rosjanie byli gwiazdami tego dnia: zdobyli 5 złotych medali.

Judoki rozpoczęli walkę w najlżejszej kategorii wagowej, w której pierwszy złoty medal zdobyła Belgijka, która pokonała Azerkę w finale. Csanad Feczkó wygrał trzeci złoty medal dla Węgier, a dwa pozostałe powędrowały do Brytyjskich i Tureckich lekkoatletów.

W gimnastyce chłopców, priorytetem było dostać się do fianłu indywidualnego, ale Rosjanie, wyprzedziając Wielką Brytanię oraz Szwajcarię, zdobyli również złoty medal dla drużyny narodowej.