Cikkünk frissítése óta eltelt 3 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Rasovszky Kristóf második aranyérmét szerezte meg a dohai világbajnokságon.

A 26 esztendős, ötkarikás ezüstérmes Rasovszky karrierje második világbajnoki címét szerezte meg, Betlehem Dávid pedig hatodik helyével olimpiai kvótát szerzett a nyíltvízi úszók 10 kilométeres vasárnapi versenyében a dohai világbajnokságon.

Bethlehem Dávid a férfi nyíltvízi úszók 10 kilométeres versenyében a dohai vizes világbajnokságon.

Göbölyös Gábor, az MTI különtudósítója arról is beszámolt, hogy a 20 éves Betlehem felnőtt pályafutása egyik legjobb egyéni vb-eredményét elérve biztosította be olimpiai indulását. A fiatal magyar a 2022-es budapesti vb-n ötödik volt.

Rasovszky a 6-os, Betlehem a 77-es rajtszámmal vágott neki a hat 1660 méteres körből álló viadalnak. A kétszeres világbajnok úszó a magyarok első érmét szerezte a dohai világbajnokságon.