Kezdőlap NYUGAT Nyugat - Gazdaság

Rekordot döntött idén a Pilisi Parkerdő látogatottsága

Cikkünk frissítése óta eltelt 4 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A korábbi évek 25 milliós látogatószámánál idén mintegy 20-25 százalékkal több kiránduló kereste fel a Pilisi Parkerdő területeit.

Mészáros Péter tájékoztatása szerint a Rám szakadékban csaknem 125 ezren, a prédikálószéki kilátónál több mint 50 ezren, a Hármashatár-hegy térségében pedig a tavalyihoz képest kétszer többen, csaknem 100 ezren kirándultak.

A népszerű kirándulóhelyekre koncentrálódó forgalom jelentős terhelést jelentett az erdők élővilága számára, ezért a Parkerdő 43 további célpont bemutatásával arra hívta fel az erdőjárók figyelmét, hogy kevésbé közismert helyeket is látogassanak túráik, kirándulásaik során.

A társaság a városierdő-fejlesztési programjának keretében felújította a XVI. kerületi Sashalmi-erdőt, a XVII. kerületi Keresztúri-erdőt és parkerdővé alakították a XIX. kerületben Kispesten a Kőbánya-Kispest metróvégállomás melletti területet.

A népszerű II. kerületi hűvösvölgyi kirándulóhelyen, a Nagyréten átadott új kézilabdapálya nemcsak a szabad levegőn való intenzív mozgás lehetőségét gyarapította, építésével sikerült eltüntetni egy korábbi tűzeset nyomán keletkezett tájsebet.

A Pilisi Parkerdő 2020-ban folytatta élőhelyfejlesztési programját. A természetközeli erdőgazdálkodás sikerének egyik indikátora az embert kerülő, háborítatlan, vizes területeken fészkelő fekete gólya visszatelepülése. Május elején a Valkói Erdészet területén újra megjelent a fokozottan védett madár.

A parkerdő az Agrárminisztérium Országfásítási Programjának köszönhetően 10 hektár új erdőt telepített, a tavaszi időszakban pedig 500 hektáron végeztek fásítást. A munka az őszi-téli időszakban is folytatódik, az idegenhonos elegyetlen feketefenyvesek, erdeifenyvesek és akácosok helyére több helyen is hazai, lombos fafajokat ültetnek az erdészek.

A Pilisi Parkerdő az ország egyetlen parkerdőgazdasága, 65 ezer hektárt kezel Pest és Komárom-Esztergom megyében a Gerecse, a Pilis, a Visegrádi és a Budai-hegység, a Gödöllői-dombság, valamint a Csepeli-síkság területén.

Forrás: MTI