A győri Speciális Szakiskola – 2001. óta rendez országos tanulmányi versenyt, valamint országos kulturális seregszemlét a sajátos nevelési igényű tanulók számára. Ezeket a versenyeket eleinte a Speciális Szakiskolák Országos Egyesületének közreműködésével rendeztük. 2008. óta ezen események nagyságrendekkel felértékelődtek, ugyanis az Egyesületnek sikerült elérnie, hogy a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Intézet – és rajta keresztül több minisztérium – is támogassa, felkarolja, rangosabbá tegye az ország összes speciális szakiskoláját érintő megmérettetést. Ez részben anyagi támogatásukban, s hangsúlyozottan abban nyilvánul meg, hogy az épek szakiskoláihoz hasonlóan, a speciális szakiskolások országos versenyén meghatározott szintet elérő tanulók úgy az elméletből, mint a gyakorlatból mentességet szerezhetnek. Ez alatt tehát azt kell értenünk, hogy a speciális szakiskolákban tanuló versenyzőknek az épek szakiskoláiban, illetőleg az oda járó tanulóknak szervezett országos versenyeken elvárt szintet kell teljesíteniük. S ha ez a kitartó, szorgalmas, magát versenyen is megmérettető fiatalunknak sikerül, OKJ-s bizonyítvánnyal zárhatja az adott versenyt. Mielőtt bárkiben felmerülne, hogy hiszen akkor mit keres speciális szakiskolában az olyan fiatal, aki képes teljesíteni az épek szakiskoláival megegyező szintet, válaszom a következő: az ilyen típusú iskolákba csakis speciális nevelési igényű tanulók járhatnak, akik az alapozó szakasznak számító 9-10.osztály elvégzése után (melynek fő célja, hogy megtörténjék a képességeiknek, adottságaiknak, habitusuknak, pszichés/szomatikus állapotuknak, érdeklődési körüknek legmegfelelőbb, ugyanakkor a munkaerő-piac igényeivel is harmonizáló szakma felé való pályaorientálásuk) kerülnek a szakképző évfolyamokra. Itt az egyes szakmákat nyújtott képzési idővel, kis létszámú csoportokban, egyénre szabott módon sajátítják el. A relatíve alacsony osztálylétszámok, az egyénre szabottság és a nyújtott képzési időszak a magyarázata tehát, hogy a versenyre jelentkező fiatalok közül minden esztendőben szép számmal akadtak/akadnak olyanok, akik mentesültek/mentesülnek a szakmai vizsgák alól. Iskolánk végzős tanulói közül is már többen átélhették az utóbbi években e felemelő érzést. Az idén zajló versenysorozat első állomásán, Budapesten, szőnyegszövőink második, harmadik, negyedik helyet, illetve gyakorlatból első helyezést és különdíjat is szereztek, így mindhárman teljes mentességet kaptak, mindnyájunk nagy örömére.
A szerdától kezdődő általunk rendezett verseny a kőműveseknek és a számítógép-kezelő (-használó)knak szól. A selejtezőkből 9 fő kőműves és 16 fő számítógép-kezelő(-használó) került be az országos döntőbe.
A szigorúan vett gyakorlati és elméleti versengés mellett nívós kulturális programokkal szolgálunk az ország minden részéről hozzánk érkező fiataloknak és kísérőiknek egyaránt. Lokálpatriótaként szívesen tesszük ezt. Célunk, hogy jobban megismerjék azt a várost, ahol szakmailag megmérettetnek.