Cikkünk frissítése óta eltelt 15 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
Több mint 3 milliárd forintos uniós támogatással rekultiválják a mosonmagyaróvári hulladéklerakókat. A felülvizsgálatok szerint a telepek műszaki védelemmel nem rendelkeznek, hiányoznak az üzemeltetés létesítményi feltételei is. A felhagyott hulladéklerakók többsége, illegálisan működik és rendkívül környezetszennyező, ahogy azt a talajvíz vizsgálatok eredményei is mutatják. A projekt keretében a 24 lerakóból 4 -et teljesen felszámolnak, míg a többi esetében végleges lezárásra kerül sor. A terület bővelkedik természeti értékekben és értékes élőhelyekben is, érinti a Fertő-Hanság Nemzeti Parkot és csaknem teljes egészében lefedi a Szigetközi Tájvédelmi Körzetet. Az eljárás várhatóan jövő nyárra fejeződik be.
NEKED AJÁNLJUK
Vb-2026 – Negyven évet kellett várni az újabb NB I-es gólra
Negyven év után született újra olyan gól a futballvilágbajnokságok történetében, amelyet a magyar élvonalban futballozó játékos szerzett: Nadir Benbuali, a címvédő ETO FC algériai...






