Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

Tudományos konferencia a Győri Széchenyi István Egyetemen

Cikkünk frissítése óta eltelt 14 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Az eseményen a Széchenyi István Egyetem munkatársai beszámolnak az ENSZ Academic Impact (UNAI) programban való részvételükrõl, a további tudományos együttmûködési lehetõségek ismertetésével együtt. A program fontos célkitûzése emellett az ENSZ és a Magyar ENSZ Társaság sokrétû tevékenységének bemutatása is.

A rendezvény a Mobil ENSZ-Akadémia kihelyezett programja, amelyet háromévente szervez a MENSZT. Idén elõször vidéki egyetemekre is ellátogat a rendezvénysorozat, még szélesebb érdeklõdõi kört bevonva a közös gondolkodásba.

A gyõri egyetem elõadásainak témái a tudásalapú társadalom elõmozdításának részletkérdéseit járják körül. Simai Mihány akadémikus, a MENSZT elnöke a globális tudástér kialakulásának, átrendezõdésének folyamatairól beszél a hallgatóságnak,  Mark Levin, az ENSZ Munkaügyi Szervezetének szubregionális igazgató a magasan képzett munkavállalók globális tudástársadalomban betöltött szerepérõl értekezik. Kerekes Sándor, a Corvinus Egyetem rektorhelyettese „A Fenntartható fejlõdés, mint Millenniumi Fejlesztési Cél és annak szerepe a felsõoktatásban” címmel tart elõadást. A délutáni programblokk-

ban Irene Hoeglinger-Neiva, az ENSZ Információs Központ tisztviselõje az ENSZ tájékoztatási tevékenysége és a globális tudásalapú társadalom összefüggéseirõl, a fennálló lehetõségekrõl és kihívásokról beszél majd, Lukács Eszter, a Széchenyi István Egyetem Academic Impact kapcsolattartója a gyõri egyetemnek az ENSZ Academic Impact kezdeményezésében való részvételét ismerteti. A szakmai együttlétet Rechnitzer János, a SZE-Gyõr rektorhelyettese „A Széchenyi István Egyetem, mint regionális intézmény pozíciói az európai tudástérben” címû elõadása zárja.

A rendezvény a Széchenyi István Egyetem, valamint az Universitas-Gyõr Nonprofit Kft. szervezésében, a TÁMOP 4.2.3-

08/1-2008-0011 számú, „SZiENCE4YOU Tudás- és tudomány disszemináció a Széchenyi István Egyetemen” címû projekt keretében kerül megrendezésre. A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.