Kezdőlap GYŐR Győr - Sport

Vereség a felkészülési meccsen

Cikkünk frissítése óta eltelt 7 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Negyedik felkészülési mérkőzésén vereséget szenvedett az ETO az angol másodosztályú Brentford FC U23-as csapatától. Az ETO nagyot harcolt, de nem bírt a frissebb és összeszokottabb angol ellenfelével, akik megérdemelten nyerték meg a találkozót – írta weboldalán a zöld-fehér csapat.

Az angol csapat kihasználta lehetőségeit, ellenben az ETO-nak ez nem sikerült. Dolgozni kell tovább keményen, a Brentford FC U23 elleni mérkőzésből rengeteget lehetett tanulni, a zöld-fehérek ezen a meccsen is óriásit küzdöttek –írja az eto.hu

A félidő első húsz percében nagy iramban indult a találkozó, mindkét csapatnak akadt helyzete, de az angolok szerezték meg a vezetést Ali Coole góljával (0-1).

5 perccel később Kabát lábát eltalálják a 16-oson belül, a bíró 11-est ítélt. A büntetőt Magasföldi végezte el, a bal sarok felé helyezte a labdát, az angol kapus gyors vetődéssel elcsípte a játékszert! Kimaradt az egyenlítési lehetőség!

A 31. percben szerencsés találattal kettőre nőtt a Brentford előnye, lepattant lövés a bemozduló Chatzitheodoridis elé került aki fordulásból a kivetődő győri kapus felett emelt a hálóba (0-2).

A szünet után tovább nőtt az angolok fölénye, szépen kijátszott angol akció végén, visszagurított labdára érkezik Ali Coole az 54. percben, aki nagy erővel a bal kapufát érintve lőtte 2. gólját a találkozón (0-3).

Ahogy múlt az idő, a játék egyre kiegyenlítettebb lett, az ETO túl jutott holtpontján, azonban hiába dolgoztak ki helyzeteket a győriek, nem sikerült góllal befejezni a támadásokat.

Az angolok egy kontra végén büntetőhöz jutottak, a csereként beállt Zain Westbrooke a jobb sarokba helyezte csapata negyedik gólját. Gyurákovics az ellenkező irányba vetődött (0-4).

A hajrában több győri helyzet, de nem született meg a magyar becsületgól. A Brentford FC „B” csapata megérdemelten nyerte a találkozót, a nagyot küzdő ETO FC Győr ellen.

ETO FC Győr – Brentford FC U23 0-4 (0-2)

Gólszerzők: Ali Coole (18p, 54p), Chatzitheodoridis (31p), Westbrooke (75p)

ETO kezdő: Gyurákovics E.- Vadász V., Nagy Á. .(C), Vajda P., Kiliti R. – Bagi I., Nagy M. – Magasföldi J., Beliczky G., Szimcso V. – Kabát P. Cserék: Pálfi D., Nagy J., Pongrácz V., Csizmadia Z., Szilvágyi M.

Az ETO FC Győr ma 19 órakor a szlovákiai Velke Ludince (Nagyölved) ellen lép pályára