Cikkünk frissítése óta eltelt 2 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A nyári magas hőmérséklet sokakat megvisel. Különösen az idősek, a várandós nők és a betegek szervezetét terheli meg a nagy hőség.

A hőség fáradtságot, szédülést, izomgörcsöt, zavartságot okozhat. Extrém esetben akár hőguta és a vérkeringés összeomlása is lehet a következménye.

A szervezet számára a forró napokon a gyors hőmérsékletváltozás a legmegterhelőbb. Aki egy klimatizált autóból kilép a forróságba, az átállás sokkal nehezebb, mintha az egész időt a nagy melegben töltötte volna. A szívbetegségben szenvedők számára a legmegfelelőbb a hideg és nedves környezet, ezalatt azt értem, hogy segíthet felfrissülni, ha egy szökőkút vagy egy fűpermetező közelébe állunk vagy ülünk, persze árnyékos helyen.

A fokozott izzadás miatt ügyelni kell a folyadék utánpótlására is!

Mivel a szívelégtelenségben szenvedő páciensek és a vesebetegek kevesebbet ihatnak, ezért mindenképp beszéljenek orvosukkal, hogy a nyári hőségben mennyi folyadék fogyasztása az ideális számukra. A folyadéknak pótolnia kell a sót, a magnéziumot és más elektrolitokat, amiket az izzadással elveszített szervezetünk. Erre a célra a legmegfelelőbbek az ásványvizek, gyümölcslevek és zöldségpürék. Az alkoholos italok fogyasztását kerüljék, mert azok csak fölöslegesen megterhelik a szervezetet.