Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

Családbarát pályázatok

Cikkünk frissítése óta eltelt 12 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A kormány politikájában eddig is kiemelt szerepet kapott a családok támogatása, a gyermekvállalási kedv növelése, és ez már számos konkrét intézkedésben is megjelent. Ezek között említendő a családi adókedvezmények rendszerének bevezetése, ami éves szinten összességében 180 milliárd forintot hagy a családoknál, a gyes három évre emelése és a kismamák foglalkoztatása utáni járulékkedvezmények. A mostani pályázati kiírások már elérhetőek a Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézet honlapján, a www.ncsszi.hu címen. A  A családbarát közgondolkodás népszerűsítésére – 60 millió forint keretösszegben – kiírt pályázatra civil szervezetek, egyházak, egyházi fenntartású szervezetek, és médiaszolgáltatók is jelentkezhetnek július 20-ig. A családbarát munkahely pályázat beadási határideje pedig augusztus 5-e. Az eredményhirdetés szeptember 15-én lesz.

A Családbarát munkahely pályázattal egyebek mellett azt szeretnék elérni, hogy a cégek – például a munkakörök, a munkarend kialakításakor – figyeljenek oda arra, hogy a munka világába visszatérő anyák össze tudják hangolni az otthoni és a munkahelyi teendőiket.    A helyettes államtitkár közölte, hogy a mostani, csaknem 23 millió forintos pályázatot – munkahelytípusoknak megfelelően – négy kategóriában írták ki, és az egyes cégek másfél millió forintot nyerhetnek el. Megjegyezte, a munkaadók számára a pénzbeli támogatásnál értékesebb lehet, hogy a családbarát emblémát egy évig használhatják.    A pályázatok benyújtási határideje augusztus 4-e.    A pályázaton korábban mások mellett Családbarát munkahely címet nyert el az Arkon Zrt., az MVM Paksi Atomerőmű Zrt., Tata és Tapolca város önkormányzata és a Magyar Állami Operaház.    A másik, a családbarát közgondolkodás népszerűsítésére – 60 millió forint keretösszegben – kiírt pályázatra azok a civil szervezetek, egyházak, egyházi fenntartású szervezetek, médiatartalom-szolgáltatók jelentkezhetnek, amelyek vállalják, hogy olyan közösségi, kommunikációs vagy képzési programokat, előadássorozatokat indítanak, amelyek „a munka és a családi élet összehangolásáról” szólnak.    Az egyes szervezetek fejenként 800 ezer forintot kaphatnak, a pályázat benyújtási határideje július 20-a.

 

(MTI)