Az erről szóló megállapodást Győrben írták alá a felek.
Még tovább erősítik szakmai kapcsolataikat, amitől a többi közt a precíziós élelmiszeralapanyag-előállítás és -feldolgozás területén zajló kutatások, a szakemberképzés és az élelmiszer-technológiai innovációk közös fejlesztése várható, írja közleményében az egyetem.
Dr. Oravecz Márton, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal elnöke kiemelte: egy keretmegállapodás akkor látja el szerepét, ha azt konkrét tartalommal, közös projektekkel töltik meg a partnerek.
Az egyetem kancellárja azt hangsúlyozta, hogy a közös munka hozzájárul a nemzetközi versenyképességhez, a gyakorlatorientált képzés fejlesztéséhez, valamint az ipari és piaci igények kiszolgálásához is. Dr. Kovács Zsolt hozzátette: a jó minőségű, biztonságos és nyomon követhető élelmiszer előállítása nemcsak Magyarországon, hanem az Európai Unióban is fontos stratégiai cél.
Dr. Szalka Éva az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar dékánja elmondta, a partnerség lehetőséget ad közös konferenciák, előadássorozatok elindítására, amelyek a szélesebb társadalmi rétegek felé is be tudják mutatni, miért fontos a minőségi alapanyag, illetve a minőségi élelmiszer fogyasztása.
A felek célja, hogy a keretmegállapodást minél több területen töltsék meg közös projektekkel, legyen szó a magas színvonalú szakemberképzésről, oktatásfejlesztésről, kutatás-fejlesztési együttműködésről vagy éppen élelmiszer-biztonsági képzésekről, közös programokról.