Kezdőlap GYŐR Győr - Sport

Foci EB: Az angolok nagyon, a spanyolok kicsit ijedhettek meg

Hajszálon múlt Bellinghamék kiesése, de a Real sztárjának elképesztő ollózása megmentette az angolokat. A grúzok is sokáig jól tartották magukat, végül a spanyolok fölényesen nyertek.

Hiába vagyunk túl a csoportkörökön, ugyanolyan erőtlen maradt az angol válogatott az egyenes kieséses szakaszban is. Szinte rá sem lehet ismerni sztárjaikra, nem is volt csoda, hogy Szlovákia Schranz révén az első félidőben vezetést szerzett. Mentek előre az angolok, de ekkor már a szerencse is elpártolt mellőlük, míg a 95. percben egy megcsúsztatott bedobást Bellingham ollózott a bal alsó sarokba. A hosszabbítás első percében egy eltört lövést Toney keresztbe, Kane pedig a hálóba fejelt. Az angolok vissza is álltak, de kihúzták a meccset (Anglia-Szlovákia 2-1). Ellenfelük a négy közé jutásért Svájc lesz.

Egészen más képet mutatott a spanyol válogatott Georgia ellen, záporoztak a lövések Mamardashvili kapujára, ám az első ellenakcióból Le Normand a saját kapujába talált. A grúzok szórványos, de veszélyes akciókat vezettek, Rodri azonban még a félidő előtt egyenlített. Sőt, Fabian Ruiz a grúz kapus hibája után a vezetést is megszerezt,. Egészen a 75. percig tartotta magát Georgia, néhány támadást is vezetve. Ekkor előbb Williams, majd Olmo lőtt gólt, a vége fölényes spanyol győzelem (Spanyolország-Grúzia 4-1). A spanyolok a németekkel találkoznak a negyedöntőben.

Ma este hatkor Franciaország-Belgium, kilenckor pedig Portugália-Szlovénia.