Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hét, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A kisbériek büszkék arra, hogy Kincsem Kisbéren fogant, és itt is fejezte be pályafutását. 

Idén ünnepeljük Kincsem, a legyőzhetetlen csodakancaként híressé vált ló születésének százötvenedik évfordulóját, melynek első megemlékezése a születésnapján, március 17-én volt, amikor emléktáblát avatott Kisbér városa a korábbi törzsmén istálló, a jelenlegi járási kormányhivatal épületének falán.

A megemlékezés folytatásaként április 26-án nyílt meg a Wass Albert Művelődési Központban a Kincsem vándorkiállítás, melyen Brenyó József 25 éves kutatómunkájának és dr. Hecker Walter szakmai munkájának eredményei láthatók.

Brenyó József a megnyitón elmondta, dédapja Csiszár Bálint az Eszterházy uradalomból vándorólt Kisbérre, ahol még Kincsem idején kislovászként, majd később a ménes kocsisparancsnokaként dolgozott, majd a Tiszti Kaszinóban megismerve későbbi feleségét, a nagyapja már itt született Kisbéren, aki később már a lovas tradíciót öregbítette. Tudatosan kezdett foglalkozni a magyar lótenyésztés történetével. Dallos Gyulát 25 éve ismeri, aki a Kisbéri Királyi Ménesben kezdte pályafutását, és aki kétszeres magyar bajnok volt, majd később lovasedző és lótenyésztő lett. Munkásságát 1996-ban Széchenyi-díjjal ismerte el a magyar lovastársadalom.

A kiállítás három hétig látható Kisbéren, majd egy hétig Hántán, és innen indul dunántúli körútjára.

Forrás: kisber.hu, a fotón Brenyó József