Baja határában a Szegedi út mögötti területen napelem parkot építenek. Mint Barcsák Róbert, a Bácska Logistik Kft vezetője elmondta, az 500 kilowattos naperőmű építésének munkálatait februárban a nagy fagyok végeztével kezdték meg, és előreláthatólag a hétvégére már be is fejezik. Az ötlet onnan jött, hogy a kft kavicsbányászattal foglalkozik, aminek 2 megawatt az áramszükséglete. Ezt 4 hasonló erőművel lehet kitermelni, ezért a közeljövőben még hármat szeretnének létesíteni. Ezek közül egy a szomszédságban lenne, kettőt pedig valahová a környékre szeretnének építeni 2018-ban.
Cikkünk frissítése óta eltelt 9 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Összeállt a program: háromnapos jubileumi rockfesztivál várja a közönséget Sitkén
Augusztus 20. és 22. között immár 38. alkalommal rendezik meg a Sitkei Rockfesztivált a festői környezetben található sitkei Kálvária-kápolnánál. A háromnapos jubileumi rendezvény idén...






