Női kosárlabda Euroliga: Prágában is kikapott a Győr

A SERCO UNI Győr 14 ponttal kikapott a cseh USK Praha vendégeként a női kosárlabda Euroliga második fordulójában, így továbbra is nyeretlen.

A győriek négy győzelemmel kezdték meg az NB I-es szezont, az Euroliga nyitókörében viszont 80-59-re kikaptak a vendég olasz Veneziától. Cziczás László vezetőedző még a második fordulóban sem számíthatott Bridget Carletonra, a kanadai kulcsember továbbra is a tengerentúlon tartózkodik, mivel a Juhász Dorkát is foglalkoztató Minnesota Lynx-szel döntőt vív a WNBA-ben.

A magyarok 7-8-nál vezettek utoljára, ezt követően az Euroligában legutóbb bronzérmes – és a nyitókörben Valenciában alulmaradt – prágaiak akarata érvényesült. A csehek a második negyedben 17 ponttal elhúztak, a félidőben 45-34 állt az eredményjelzőn.

Fordulás után már 22 pont is volt a távolság, ezzel eldőlt a találkozó, mivel a Rába-partiaknál többen is adósak maradtak a jó teljesítménnyel. Dubei Debóra, a válogatott csapatkapitánya hiába dobott négy triplát, a vendégek nem tudtak közelebb kerülni az USK-hoz, így végül második mérkőzésükön is vesztesen hagyták el a pályát.

A győriek egy hét múlva a magyar válogatott Határ Bernadettet és Turner Yvonne-t foglalkoztató spanyol Valencia otthonában szerepelnek.