A szeminárium keretében kéthetente két tantermi órában dolgozzuk fel a terepen szerzett tapasztalatokat. A szemináriumot a tárgyakat felvevő hallgatókkal egyeztetett időpontban tartjuk. Az egyeztetés érdekében kérjük, aki felveszi a tárgyakat, adja meg kapcsolati adatait (név, szak, Neptun kód)!
A választható gyakorlati helyek között van: gyerekekkel, idősekkel, hátrányos helyzetű családokkal, fogyatékossággal élőkkel foglalkozó szervezet.
A stúdium célja:
A hallgatók a gyakorlatban találkozzanak valamely ok miatt különleges támogatásra szoruló társadalmi csoportokkal, személyes segítségükkel járuljanak hozzá a csoporthoz tartozó személy(ek) jólétének javításához.
Tudatosítsák a gyakorlat során a társadalmi problémákra és azok kezelésére vonatkozó tapasztalataikat.
Szerezzenek saját élményt a tapasztalati tanulás lehetőségeiről.
Énképükbe építsék be az értelmiségi felelősségvállalást a társadalmi integráltságért, a társadalmi problémák kezelésében való aktív részvételt.
A szemináriumok egyrészt a gyakornokok tapasztalatainak tudatosítását és általánosítását szolgálják, másrészt szociál- és társadalompolitikai kontextusba helyezését. E célok megvalósítása érdekében a szemináriumok során aktiális szociál- és társadalompolitikai kérdések feldolgozására is sor kerül, a hallgatók ezekhez cikkeket, sajtótudósításokat kapnak, melyek feldolgozásával is készülniük kell a szemináriumokra, s aktívan kell részt venniük azokon.
A programunkban részvevő és a későbbiekben önkéntes tevékenységre vállalkozó hallgatókat támogatjuk abban, hogy az Európai Önkéntes Szolgálat (EVS) keretében az Unió tagállamaiban illetve európai és más kontinensen levő partnerországaiban hosszú távú (fél-egy éves) önkéntes tevékenységet vállaljanak.
A program gazdája a Szociális Munka Tanszék, ahol egy hallgatói team részvételével dr. Tóbiás László a tárgy tantárgyfelelőse. A program emailcíme: onkent.sze@gmail.com, a program koordinátora: Pécsi Gertrúd.
Köszönettel vesszük, ha szaktársai figyelmét is felhívja programunkra, és együtt csatlakoznak hozzánk.