Követés:

GYŐRI HÍREK legfrissebbek

Már most készülnek a harmadik Duna FESZT-re Győrben

Idén is lesz Duna FESZT a Győri Nemzeti Színházban. A […]

A kiserdőről pró és kontra: szavazás indul

„DÖNTSENEK A MARCALVÁROSIAK – elindul a hivatalos […]

Pajtájuk befejezéséhez várják a támogatókat

Már régóta kicsi a táncház a Csobolyó […]

Harc a drogok ellen: pedagógusoknak tartottak előadást

A Győr-Moson-Soproni Vármegyei Rendőr-főkapitányság […]

Szálasy doktor lefutotta a maratont

A Petz-kórház ismert baleseti sebésze, a Győri Audi ETO KC […]

Elindult ma az árrésstop

Hétfőtől a kormány 30 alapvető élelmiszerkategória […]

Követés:
Frissítés
Közösség

GYŐRI HÍREK közösség

Szeretettel várjuk közösségünkbe mindazokat, akik szeretnének értesülni a legfrissebb hírekről.

6.1 C
Győr
Továbbiak
    Továbbiak

      Rákász Gergely – Tél

      Vivaldinál minden több rétegben értelmezhető. A Négy Évszak TÉL koncertjében gyönyörűen sziporkázó hófödte táj felszíne alatt ott húzódik az emberi időskor metaforikus mélyrétege, amely a kandalló mellől derűsen mosolyog ránk, időtlen tanácsaival 300 év távlatából. A zene is, az üzenet is kibomlik a koncerten, és felemeli a hallgatót. 

      Bach Pásztorjátéka pont azt a nyugalmat és egyszerűséget hozza el, amelyből ajándékoznunk illene magunknak és szeretteinknek is ebben a túlhajszolt világban. 

      Érkezik a 150 éve született nagyszerű angol szerző Gustav Holst zenéje, amely a Csillagok háborúját és a Gladiátort ihlette. Naprendszerünk bolygói közül (Bolygók szvit) megszólal a római főisten – Jupiter – az égi férfi és a vezérlő csillagunk, a szerelem és szépség istennője – az égi nő – Vénusz. Kettősük a teremtett világ két arcát mutatja amely mindannyiunkban jelen van, és Rákász Gergely újonnan megjelent lemezének két siker darabja. A karácsonyi csillogást a hangversenyen Pachelbel – Ünnepi kánonja és Bach – Jézus marad az én örömöm korálja gyújtja meg. 

      Éljük át együtt!

      Jegyek: Standard: 7000 Ft 

      Premium: 9000 Ft

      Helyszín: Evangélikus Öregtemplom

      Kategóriák
      Címke

      dátum

      2024. dec 26.
      Lejárt

      Időpont

      18:00 - 20:00
      Előző sztori

      Diótörő dióhéjban

      Következő sztori

      Dobó Kata előadás

      X