Az 56-os forradalom mártírjáról elnevezett adyvárosi utcában lévő emléktáblánál Büki Lajos egykori nemzetőrtárs, a Történelmi Igazságtétel Bizottság elnökségi tagja tartott megemlékezést, mely során bemutatta Török István életútját és a forradalom idején végzett tevékenységét, majd Radnóti Ákos önkormányzati képviselő tartotta meg ünnepi beszédét. Török Istvánt 1958-ban 28 évesen végezték ki, amikor bízva az amnesztiában hazatért. A szabadságot csak a rendszerváltáskor sikerült elérni, de a folyamat még tart a nemzet határokon átívelő újraegyesítésének feladatával.
A képviselő az emlékezésen elmondta, arra a Török Istvánra emlékezünk, akit 1958-ban, mindössze 28 évesen végeztek ki. Arra a 28 éves fiatalra emlékezünk, akitől elvették a jövőt egyszer már a második világháborút követő kommunista hatalomátvétel után, elvették tőle és a magyaroktól is szabadság reményét az 1956-os forradalom után, majd elvették tőle a forradalom leverése után is, amikor bízva az amnesztiában hazatért. Elvették tőle végérvényesen, amikor kivégezték. Mint mondta, a szabadságot csak a rendszerváltáskor sikerült elérni, de a folyamat még tart a nemzet határokon átívelő újraegyesítésének feladatával.
Felszólította a fiatalokat is, hogy mutassanak példát, legyen véleményük, álljanak ki az igazukért, és tegyenek a nemzetért, mint a forradalom mártírjai, hiszen minden korszakban csak akkor tudunk előbbre jutni, ha sok-sok áldozatos polgára van a nemzetnek, olyanok, mint 56-ban, amikor egy kis nemzet a világot ámulatba ejtve harcolt a szabadságáért. A megemlékezést a Móra Iskola diákjának műsora, majd a koszorúzás zárta.