A Tatai Kenderke Néptáncegyesület június 16. és 18. között 18. alkalommal rendezte meg a Tatai Sokadalmat, amelynek részeként a városi művészeti díjakat is átadták
A háromnapos népművészeti fesztiválon közel félszáz program várta az érdeklődőket a város szívében, az Angolparkban, ahol az Önkormányzat támogatásának köszönhetően idén is ingyenesen látogathatták a rendezvényt az érdeklődők. A népi kultúrát bemutató Tatai Sokadalmat emellett támogatta a Kenderke Református Alapfokú Művészeti Iskola, és a Nemzeti Kulturális Alap.
A Kenderke nagyrendezvénye nem pusztán népművészeti fesztivál, hanem kulturális találkozóhely, közös színtér a különböző művészeti ágak és stílusok képviselőinek. A Sokadalomban találkozott a múlt a jelennel, a hagyományos a haladóval, a régi az újjal. A vendégek megtapasztalhatták, hogy a néphagyományok velünk élnek, gazdagítják életünket, színesítik világunkat.
A fesztiválon gasztrosétány, gyermektisztás, kézműves mesterek vására, nép-, világ-, és könnyűzenei koncertek, néptánc előadások várták az érdeklődőket. A Ringatót, a meseelőadásokat és gyerekkoncerteket most is kiemelt figyelemmel szervezték meg, emellett többek között kézműves foglalkozások, kosaras körhinta, valamint hagyományéltető, interaktív múzeum is várta a Kenderke játszóban a kisgyermekes családokat.
A helyi óvodák, iskolák, művészeti együttesek mellett fellépett a programban a Kuttyomfitty társulat, Écsi Gyöngyi felvidéki mesemondó, a Kolompos, a Cserszömörcze valamint a Cimbaliband együttes is. Az estéket táncház zárta: pénteken és szombaton népzenei táncházakat rendeztek, vasárnap pedig a Pedrofon Zenekar közreműködésével az elmúlt évtizedek legnagyobb slágereivel várja sátorbál a közönséget.. A rendezvényen felléptek a Kenderke Művészeti Iskola csoportjai, kiemelkedően szereplő Cifrabojtár díjas szólistái, a Fergeteges díjazottak, valamint tatai és környékbeli táncegyüttesek is