Kezdőlap LIFE MAGAZIN

És mi lesz az állatokkal?

Cikkünk frissítése óta eltelt 7 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Nem csak minket, embereket, hanem házi kedvenceinket megviseli a hideg téli időjárás. Íme néhány tipp, hogy ők is könnyebben átvészeljék a fagyokat!

A kutyának kint a helye.

Valóban, de a mínusz 20 fok alatti hőmérsékletben is? A kutyák valóban jól bírják a hideget ha muszáj, de lehetőség szerint nekik is tegyük lehetővé, hogy legalább a leghidegebb hajnali órákban had menjen be az előszobába, vagy a garázsba. Ha mégis úgy döntünk, hogy a jószág a kutyaházban éjszakázzon, tegyünk bele sok rongyot, ahova bevackolhatja magát.

Fontos a kutyaház elhelyezése is. Fontos, hogy szélvédett helyen legyen, hiszen az éjszakai metsző szél nagyon hideg tud lenni. Figyeljünk arra is, hogy a kutyaházba ne kerüljön víz.

Legyen mindig friss víz és kalóriadús ételek

Ügyeljünk rá, hogy a jeges hidegben a kutyusok vize is gyorsan befagy, márpedig ilyen időben legalább annyira fontos a hidratáltság, mint a nyári melegben. Cseréljük gyakran a vizet és várjuk meg, amíg kedvencünk iszik belőle. A nagy hőveszteség miatt több energiára is szükség van, így érdemes zsírosabb, kalóriadúsabb étrendet biztosítani. Ebből adódóan rossz ötlet a kicsit meghízott házi kedvenceket ilyenkor diétára fogni. Majd tavasszal formába lendül.

Gondoljunk más állatokra is

Bizony előfordulhat, hogy ilyen hidegben is elkóborol otthonról egy-egy kutya, vagy cica. Nekik életmentő lehet, ha egy kis tálkában például konyhai ételmaradékot találnak.

Kölykök télen

Különös figyelmet érdemelnek a kölyökkutyusok télen. Ha kölykök megfáznak, akkor ugyanis egész életükben betegesek lesznek. Az ő esetükben tényleg meggondolandó, hogy had éjszakázzanak a leghidegebb napokon a lakásban.

Nyírás

Ebben az időszakban célszerű a kutyakozmetikust is elkerülni. Bár mindenki szereti, ha kedvence bundája mindig ápolt, inkább ne télen kísérletezzünk a legdivatosabb frizurákkal. A kutyák szőrének ugyanis nagyon fontos, melegítő szerepe van, inkább hagyjuk hosszabbra a télen! Figyeljünk oda, ha kutyánk a sétáltatásnál csak három lábár teszi le, akkor bizony fázik, hiszen így próbál spórolni a hőveszteségen.

Láncot soha, de főleg télen ne!

Amúgy is rossz ötlet láncon tartani egy kutyát, de télen még többet ártunk vele. Ilyenkor még a lehetőséget sem adjuk meg, hogy az állat mozgással hőt termeljen.

És a legfontosabb: figyeljünk oda kedvenceink jelzésére. Bár beszélni nem tudnak, adnak jelzéseket, hogy mi a jó nekik, ezeket mindenképpen vegyük figyelembe, és ne féljünk attól, hogy kutyánk elkényeztetett lesz attól, hogy egy éjszakát a lakásban tölt.