Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Az internetes adásvételek virágkorát éljük manapság, a fogyasztók és a vállalkozások egyre több árut vásárolnak és hirdetnek az online térben. Az ajánlatok sokszor valóban kedvezőek, de óvakodj a csalóktól!

„Egy balatonalmádi férfi internetes böngészés közben bukkant egy posztra, melyben rendkívül kedvező áron hirdettek hőkamerát. A sértett meg is rendelte, és az utánvétes fizetési módot választotta”

kezdte a sztorit a kiberpajzs. A csomag hamarosan megérkezett, a vevő a vételárat át is adta a futárnak a kézbesítéskor. Csak később, a csomag kibontását követően szembesült azzal, hogy abban a nem az áhított márkás termék, hanem egy gyenge minőségű utánzata volt.

A  Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság is indított büntetőeljárást 

Méghozzá nagyobb kárt okozó csalás bűntette miatt ismeretlen elkövető ellen, aki egy babakocsit hirdetett meg az interneten. A sértett az árucikk ellenértékét, az eladónak átutalta, azonban a csaló ezt követően elérhetetlenné vált, a vevő sem a megvásárolt terméket nem kapta meg, sem az elutalt pénzt nem kapta vissza.

Ne feledd!

  • Vásárlás előtt keress rá a hirdetőre, olvass értékeléseket.
  • Amennyiben lehetséges, belföldi kiskereskedelmi webhelyeken vásárolj.
  • Kizárólag biztonságos fizetési módokon fizess! Gyanakodjon, ha pénzküldési szolgáltatás használatát kérik!
  • Mérlegeld előre fizetés kockázatait.
További hasznos tanácsok a kiberpajzs.hu oldalon.

(fotó: illusztráció, pixabay)