Kezdőlap NYUGAT Nyugat - Kultúra

Zenés évadot hirdetett a Soproni Petőfi Színház

Cikkünk frissítése óta eltelt 8 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Zenés évadot hirdetett a 2017-2018-as színházi évadra a Soproni Petőfi Színház. Tizennégy darabot mutatnak be, tíz nagyszínházi és négy kamaraszínházi előadást – mondta a teátrum igazgató-főrendezője.

 

Pataki András kiemelte: a zenés évaddal nem kizárólag szórakoztatni szeretnének, mert a korábban meghirdetett közszolgálatiságot, miszerint minden korosztálynak minden műfajban kínáljanak előadást, továbbra is megtartják.

Közös darabokat játszanak majd a Pesti Magyar Színházzal, a Komáromi Jókai Színházzal, a felvidéki Zentai Magyar Kamaraszínházzal, a Nemzeti Színházzal, az erdélyi Mikházi Széllyes Sándor Csűrszínházzal, a balatonfüredi Kisfaludy Színházzal és a Forrás Színházzal.

A nagyszínházi bemutatók közül elsőként Eisemann Mihály, Zágon István és Nóti Károly Hyppolit, a lakáj című zenés vígjátékát játsszák október 7-én, Eperjes Károly Kossuth-díjas színművész rendezésében és Reviczki Gábor főszereplésével.

Moliére Fösvény című darabja nyomán mutatják majd be a Zsugori című zenés komédiát, amelynek zenéjét Szarka Gyula szerezte. A darabot felvidék-szerte is játsszák majd. Schiller Ármány és szerelem című darabját rockzenés játékkal mutatják be, melynek dalszövegírója Demjén Ferenc, zeneszerzője Papp Gyula. A zenés betétek közti szöveget Sárdy Barbara írta.

Feke Pál és Serbán Attila főszereplésével és rendezésében mutatják be a The Blues Brothers című musicalshow-t két részben.

A középiskolások John Osborne Dühöngő ifjúság című színpadi játékát nézhetik meg Kéri Kitti rendezésében és Eperjes Károly főszereplésével.

A felső tagozatosok Petőfi Sándor János vitéz című táncjátékát láthatják Novák Ferenc Kossuth- és Erkel-díjas, a nemzet művésze rendezésében, valamint Henning Mankell és Németh Ervin Csillagkutya című darabját a színházi nevelési program részeként.

Az alsó tagozatosoknak Michael Ende A pokoli puncspancs és Fazekas Mihály Lúdas Matyi című zenés mesejátékokat játsszák.

Műsoron marad az idei évadban bemutatott Diótörő című táncjáték a Sopron Balett előadásában, Pataki András rendezésében William Shakerpeare Machbet című tragédiája és Frederick Loewe és Alan Jay Lerner My Fair Lady című musicalje Radó Denise rendezésében.

A Liszt-központban mutatják be Henrik Ibsen Ha mi holtan feltámadunk című drámáját Pataki András rendezésében és Szilágyi Tibor főszereplésével. Az 1899-ben írt művet jövő ősszel a Nemzeti Színházban is játsszák.

Szintén a Liszt-központban mutatják be a középiskolásoknak Vörösmarty Mihály Csongor és Tünde című színjátékát Perényi Balázs rendezésében. A felső tagozatosok Arany János Buda halála című színpadi játékát, az óvodások pedig Gál Tamás rendezésében Azördögbe!!! című zenés magyar népmesét tekinthetik meg.

Demcsák Ottó, a Sopron Balett vezetője elmondta, hogy a nagyszínházban Táncrapszódia címmel három táncjátékot mutatnak be, amelynek különlegessége, hogy két felvonásban táncolják el a művészek a három táncjátékot: a Labirintust, amelyet Demcsák Ottó koreografál, a Lángoló Szívet, amelyet Alekszej Batrakov, az oroszországi Saransk City Ballet igazgató-koreográfusa rendez és a Mozart-szeletet, amelyet Rovó Péter koreografál.

A bérletek árusítását májusban kezdik, s összesen 41 bérletsorozatot indítanak.

(Forrás: MTI)