Azt kéri a Pannon-Víz Zrt., tegyünk meg a szükséges intézkedéseket a fagy ellen, nehogy a vízmérőnk bánja az elővigyázatlanságot és a még az elfolyt vizet is fizetni kelljen. Olvassa el, hogyan érdemes védekezni.
A keményre forduló tél közeledtével több munka akad a ház körül, de ezek közül soha ne maradjon ki a vízmérő óra téliesítése, mert ha megreped, az sokba kerül. Gondoskodjunk róla, mert ráadásul nemcsak a vízóra pótlása drága, hanem az elfolyt víz is – figyelmeztet a Pannon Víz Zrt.
Szigeteljük tehát az aknában lévő vízmérőt nedvességet taszító szigetelőanyaggal! – tanácsolják. A vízmérőaknában lévő vízórát még akkor is érdemes valamilyen nedvességet taszító szigetelőanyaggal beborítani, ha úgy gondoljuk, hogy elég mélyen helyezkedik el. Legjobb a többrétegűre hajtogatott építési fólia vagy bármilyen más nem nedvszívó szigetelőanyag.
Megoldást jelenthet az is, ha erős műanyag zsákokba faleveleket teszünk, és a zsákokat gondosan lezárva leengedjük a vízóraaknába, így a falevelek lebomlásakor keletkező hő vízóránkat fogja melegíteni.
A legeredményesebb módszer pedig az, ha a vízmérőaknát felülről is szigeteljük. Erre a célra használhatunk 4-5 cm vastag, kemény hungarocell lapot, de vágjuk pontosan akkora méretűre, amekkora az aknánk nyílása, és alulról rögzítsük a fedőlaphoz.
Kérik azt is, hogy ha hiányzik a vízmérőakna fedlapja, pótoljuk, vagy ha sérült, cseréljük ki. Az is fontos, hogy a tél folyamán többször ellenőrizzük, nincs-e víz az aknában és az akna fedele jól van-e lezárva. Ha gondosan szigetelünk, nem érhet bennünket meglepetés – írja a vízmű.