Ez az eredetileg katonalovak, és lovasaik felkészültségét tesztelő megmérettetés három részfeladatból áll, amit az egymás utáni napokon teljesítettek a résztvevők. Először az idomítóvizsga, majd a terepverseny, végül a díjugratás került sorra.
A sportág célja, hogy a lovat úgy készítsük fel, hogy az alkalmas legyen a változó terepakadályokon keresztül (farönk, kerítés, sövény, árok, víz, kőfal, fel-leugró stb.) lovasát adott időn belül biztonságosan célba juttatni. Ehhez a lónak engedelmesnek, ügyesnek, gyorsnak, kitartónak, és jó ugróképességűnek kell lennie. A sportág 1912 óta szerepel az olimpiák műsorán. Ahhoz ,hogy valaki a legmagasabb szinten versenyezhessen, előbb alacsonyabb kategóriákban kell (mindhárom részfeladatban) teljesítenie a feljebb lépéshez szükséges minősülési előírásokat.
Ezen a hétvégén öt nehézségi szint került kiírásra: AO; A; B; CNC*; CNC**, melyekben szép Gy-M-S Megyei sikereknek örülhettünk.
– „AO” Amatőr kategória : 1.hely Lendvai Dóra (Diavolo nevű lovával, Szikszai Military LSE)
2.hely Mocsán Renáta (Giorgio Armani n.l., Szikszai Military LSE)
Mindkettőjük edzője Szikszai Lajos
– „AO” Amatőr Csapatbajnok a Gy-M-S Megye csapata. Tagjai: Lendvai Dóra; Mocsán Renáta; Janszky Gábor (Tündértánc nyergében, Horváth LSE, edzője: Horváth Gábor)
– „A” kat. : 15.hely Boda Csenge (Cum Laude n.l.; Szikszai Military LSE)
– ”B” kat.: 2. hely Kertesy Anikó (King of Hungary nl., Horváth LSE, edzője: Cser Attila)
– „CNC** Magyar Bajnokság” kat. : 6.hely Horváth Barbara (Küküllő nl., Ács József LSE, edző: Cser Attila)
Horváth Barbara a Magyar Bajnokság csapatversenyében II. helyezést ért el.