A jövő Győrben épül

Cikkünk frissítése óta eltelt 12 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A polgármester leszögezte, az önkormányzat szoros kapcsolatot ápol a kamarával, együttműködésüknek számos komoly eredménye született már, akár a szakképzési rendszer átalakítására, akár a válság éveiben bevezetett munkahelyteremtő támogatásra gondolunk. A sikereinkhez nagyban hozzájárul az az együttműködési rendszer, ami a városban az önkormányzat, a gazdaság és az oktatás, a képzés szereplői között létrejött.

Borkai Zsolt kitért arra is, hogy az év végi pozitív döntés esetén 2017-ben Győr rendezheti az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivált, amelynek révén komoly létesítményfejlesztések valósulhatnak meg. Győr idegenforgalmi előrelépésével kapcsolatban a polgármester kiemelte, folyamatosan emelkedik a vendégéjszakák száma és az iparűzési adó-bevétel annak köszönhetően, hogy az önkormányzat – összefogva a szállásadókkal és a kulturális intézményekkel – kiemelten kezeli a turizmus területét.

A városban 2012-ben is jelentős beruházások valósultak meg. Befejeződött a Jedlik Ányos hídhoz kapcsolódó úthálózat-fejlesztés több milliárdos projektje. Megnyílt a MOBILIS Interaktív Kiállítási Központ és a az új Turisztikai Látogatóközpont is. Megkezdődött a szociális városrehabilitáció, amely hamarosan új lendületet kap. Megújult több belvárosi utca, több kilométer belterületi kerékpárút épült Győrben és elkezdődött a Győr-Abda kerékpárút építése is. A csapadékvíz elvezetési program is folytatódott, és folyamatban van a Dunakapu tér felújítása, amely a politikai jellegű viták ellenére Győr egyik ékköve lehet.

Dr. Parragh László a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke hozzászólásában hangsúlyozta, Győr sok tekintetben példaként szolgál az ország többi település előtt. Ezek közül is kiemelte a szakképzés átalakítását, hiszen az mintaként szolgált az országosan tervezett duális képzési rendszer eredményessége tekintetében. Hozzátette, a város felsőoktatása terén történt változások, a gyakorlatorientált szakok működése és a gazdaság meghatározó elemeinek szerepvállalása is példaértékű. Az elnök a péri reptér fejlesztésével kapcsolatban úgy fogalmazott, ha megvalósul a beruházás, az legalább 50-100 évre biztosítja a város és a régió fejlődését, hiszen új dimenzió nyílik meg a gazdaság számára.

Dr. Parragh László a kamara működésével kapcsolatban elmondta, a 2000-as évek mélypontjáról a szervezet mára egy sikertörténet félidejéhez érkezett. A kamara szerepe egyre nő, és sikerül részt venni olyan alrendszerek átalakításában, amelyet a kamara a mindenkori kormányzattól már régóta kért. Ezek közül a már említett szakképzési rendszer átalakítását említette, kibővítve a felnőttképzés kérdésével. Az elnök kifejtette, komoly eredményeket értek el a kereskedelem-fejlesztés terén, a jövőben létrejön a szomszédos országokkal való együttműködések erősítését szolgáló vegyes kamarai hálózat is. Dr. Parragh László kitért a kötelező regisztráció hasznosságára és a Széchenyi kártya sikereire is.

A kamarai választásokkal kapcsolatban végezetül arra kérte a jelenlévőket, hogy az új megyei vezetés koncentráljon az eddigi eredmények továbbvitelére, a kamara működésének még jobbá tételére, és azt kívánta, hogy tovább erősítsék a kialakult egységet és folytassák a várossal való gyümölcsöző együttműködést.