Kezdőlap NYUGAT Nyugat - Közélet

Fiatalok Európája Tatabányán

Cikkünk frissítése óta eltelt 10 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Az államtitkár elmondta, hogy 1992 óta az idén fordult először elő, hogy négy millió embernél több dolgozik az országban és kilenc hónapja sikerült ezt az értéket tartani. Ehhez a kormány számos aktív, foglalkoztatást támogató intézkedéssel járult hozzá, ezek között dr. Czomba Sándor megemlítette a munkavédelmi akciótervet és az ifjúsági garancia programot, illetve szólt a kormányzat által támogatott nyári diákmunka sikeréről, mely 1013-ban 16 ezer, 2014-ben 23 ezer fiatalnak biztosított lehetőséget megismerkedésre a munka világával. Dr. Kancz Csaba kormánymegbízott szólt arról, hogy a Komárom-Esztergom Megyei Munkaügyi Központ mindig kiemelten foglalkozott a fiatal korosztály elhelyezkedésének segítésével. Az országban elsőként itt szervezték meg a Fiatalok Európáját 2012-ben és rendezvény mára hagyománnyá vált. A kormánymegbízott ismertette, hogy a legfrissebb, augusztusi adatok szerint a megyében 5,9 százalékra csökkent a munkanélküliség, ebben a központnak is aktív szerepe volt, mert számos álláshelyet közvetítés útján töltöttek be. A munkaügyi központ kezdeményező szerepet vállal az álláskeresők problémájának megoldásában, a térség nagyvállalatainak igényei szerint előzetes teszt felmérést végez a munkavállalók között és ezután közvetíti ki a munkavállalót az adott vállalathoz.
Zoltai Dániel, a megyei kereskedelmi és iparkamara titkára előadásában elmondta, a szakképzési rendszerben meghatározó szerepe van az idejekorán elkezdett, munkával egybekötött gyakorlati képzésnek. A megyei kamara mintegy 1800 diák képzését koordinálja, ezen felül 80 százalékos támogatást nyújt a mesterképzéshez és pályázati lehetőséghez segíti azokat a gazdálkodó szervezeteket, akik részt vállalnak a gyakorlati oktatásban. A megjelent diákok és fiatal pályakezdők a Vértes Agórájának termeiben a kiállítóként megjelenő munkáltatók közel 1000 betölthető álláshelye közül válogathattak. az érdeklődők szimulátorokon próbálhatták ki a hegesztés, az autófényezés és a targoncavezetés mozdulatait, fogásait. A rendezvényen előadást tartott a Grundfos személyügyekért felelős képviselője, valamint álláskereső portálok és iskolaszövetkezetek vezetői. Az egyes területek gyakorlati szakemberei adtak át információkat a diákoknak az önéletrajzírásról, a testbeszédről, az állásinterjúkon előforduló helyzetekről, a nyelvvizsgáztatás módszeréről.