Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

Javában zajlanak a Nagy-Pándzsa építési munkálatai

Cikkünk frissítése óta eltelt 13 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Mint arró már korábban beszámoltunk 1,037 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást nyert a „Nagy-Pándzsa vízgyűjtőjének megújítására az Észak-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság

 

A projekt célja a Nagy-Pándzsa vízszállító képességének helyreállítása, az árvízi biztonság javítása, növény- és állatvilág életfeltételeinek javítása. A Nagy-Pándzsa, mint a vízgyűjtő fő vízfolyása biztosítja a terület víztelenítését, kiszolgálja a vízhasználatokat, befogadói szerepet tölt be. Alapfeladata ellátására jelenlegi feliszapolódott állapota miatt azonban nem alkalmas. A kivitelezés során mederkotrást végeztek, valamint a megfelelő árvízi biztonság érdekében bizonyos részeken megtörtént a töltések magassági hiányainak pótlása. Az építési munkákat a 2010. évben a térséget érintő, az átlagot jelentősen meghaladó csapadék, illetve a kialakult árhullámok jelentős mértékben hátráltatták és számos esetben a munkákat sajnos szüneteltetni kellett. A létesítmények megközelítésére használt földutak feláztak, a munkaterület megközelítése is problémát okozott, egyes esetekben lehetetlenné vált. Az építés során használt közforgalmú utakat – amennyiben az építési forgalom miatt megrongálódott – a kivitelező a műszaki átadásig helyreállítja.

 

A korábban megkezdett ravazdi és péri mederszakaszok burkolásának valamint a Mindszentpusztai árvíztározó befejező munkái – figyelembe véve az időjárási körülményeket – 2011. év első félévében fejeződnek be.

 

A projekt által igénybe vett területek közül a mezőörsi és a ravazdi ingatlanok már kisajátításra és így a Magyar Állam tulajdonába kerültek. Vagyonkezelésüket Igazgatóságunk fogja végezni, így az érintett területeken a kivitelezés akadály nélkül folyhat.

 

A projekt megvalósulása hozzájárul a térség árvízvédelmi biztonságának növeléséhez a vizek növény- és állatvilágának állapota javításához, a halastavak biztonságos vízpótlásához.