Szabó Levente remekelt az Ifjúsági Európa-bajnokságon

Cikkünk frissítése óta eltelt 1 hét, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Szombaton rendezték meg az ifjúsági triatlon Európa-bajnokság egyéni versenyszámait. A spanyolországi Banyolesben rendezett kontinensbajnokságán Szabó Levente, a KisTri Team Sportegyesület fiatal tehetsége kiváló eredményt ért el, a 11. helyen végzett.

Szabó Levente hajszállal csúszott le a top 10-ről, a 11. helyen ért be a célba a szupersprint távú, rendkívül megterhelő versenyszámban, amely 270 méteres úszásból, 6.6 kilométeres kerékpározásból és 1.6 kilométeres futásból állt.

Levente 20:15-ös idővel teljesítette a távot, végig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtva bizonyította kiváló formáját, amivel biztosította a helyét a másnapi MIX váltó Európa Bajnokság csapatába.  A Szűcs András, Geri Alíz Júlia, Szabó Levente, Fabók Eszter összeállítású magyar csapat pedig kiváló versenyzéssel a 6. helyet szerezte meg.

Levente 2020-ban kezdte a triatlont, és rendkívül gyorsan fejlődött. Tavaly már a serdülő országos bajnokságon bronzérmet szerzett, idén pedig bekerült a korosztályos válogatottba, és ezzel kiérdemelte az Európa-bajnoki indulás jogát.

Ez az eredmény azért is kiemelkedő, mert Levente 2008-as születésű, így jövőre is ebben a korosztályban versenyezhet. A 11. hely óriási siker az egyesület számára, amely 2023-ban vette át az utánpótlás-szakosztályt Győrben.