Kezdőlap NYUGAT Nyugat - Gazdaság

Zár alatt a vagyon

Cikkünk frissítése óta eltelt 12 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A döntést megfellebbezik, mert ha így marad a helyzet, az kétségtelenül nem tesz jót a befektetői tárgyalások megindításának. A büntető eljárás, amelynek része az intézkedés,a társaság korábbi működéséhez, a felszámolást megelőző egyes gazdasági ügyletekhez kapcsolódik. A zár alá vétel a felszámolási eljárás felfüggesztését is eredményezheti, így pedig bizonytalanná válhat, le tudják-e hívni a bérgarancia-alapból a dolgozók ki nem fizetett járandóságát.

Vizsgálják a döntés jogi környezetét, illetve a zár alá vétel hatását a felszámolási eljárásra. Azt kívánják feltárni, hogy a csődtörvény speciális szabályai alapján valóban lehet-e a felszámolási eljárás megindítását követően a hitelezői vagyon terhére zár alá vételi, vagyonelkobzási döntést hozni.    „Amennyiben igen, akkor sem lehetetlenül el a felszámolási eljárás, hiszen nem a teljes vagyont érinti a végzés” – közölte, hozzátéve, így is csak bonyolult jogi procedúra keretében lehet az érintett vagyont a befektetői piacra kivinni.     „Ha így marad a helyzet, az kétségtelenül nem tesz jót a befektetői tárgyalások megindításának”- mondta a felszámolóbiztos, aki egy hete az MTI-nek azt mondta: jövő januárban kezdhetnek befektetőt keresni a cégbe.    Megjegyezte: „Az üzemeltetési törekvések nem reális alternatívvá válnak, a felszámolási feladatok folyamatban lévő meghitelezése is zátonyra futhat” – hozott fel egy újabb lehetséges problémát.    „Nem a büntető eljárás maga a probléma, hanem annak egyes következményei, különösen azok, amelyek a vagyon feletti rendelkezési jogokat, a vagyon értékesíthetőségét korlátozzák, a felszámolás ütemes előrehaladását nehezítik” tette hozzá Jendrolovics Pál Péter.    Máté Kinga, a Győri Törvényszék szóvivő bírája későbbre ígért tájékoztatást az ügyben.

 

(MTI)