Február 3 a magyar rejtvényfejtők napja 2007 óta, annak emlékére, hogy ezen a napon jelent meg először 1957-ben a Füles magazin.
Ez a hetilap minden vasárnap jelent meg, azért, mert az volt az egyetlen munkaszüneti nap akkortájt.
A keresztrejtvények mellett (akkor még nem volt skandináv rejtvény benne) tartalmazott képregényeket, vicceket illusztrációkkal, karikaturákkal. A műveltségi feladványok mellett rengeteg képes és illusztráció nélküli viccet, illetve mókás történeteket, Tanár úr kérem című rovatot.
Az első magyar keresztrejtvény Magyarországon 1925. január 22-én jelent meg Az első „keresztszórejtvény” címmel, a Ma Este című hetilap hasábjain. Bár felépítése és nyelvezete nem teljesen felel meg a mai szokásoknak, mégis igen érdekes történeti kuriózum. A keresztszórejtvény mellett a nyeremény is nagyon újszerű volt. Az akkoriban divatossá lett mahdzsong játékot sorsoltak ki a helyes megfejtők között.
Ezt követően néhány hét múlva szinte minden újságban helyet kapott a népszerű fejtörő. Sikerére jellemző, hogy a kiadók egymást túllicitálva próbáltak minél több olvasót meghódítani: például a Pesti Napló egyik keresztrejtvény-pályázatán a fődíj egy körúti bérház volt. Napjainkban pedig már több mint 100 rejtvényújság közül válogathatnak az újságos standokon az érdeklők.