Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

Ismét Regionális Innovációs és Találmányi Kiállítás az egyetemen

Cikkünk frissítése óta eltelt 13 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A programot az Universitas-Győr Nonprofit Szolgáltató Kft-vel együttműködve szervező Tudásmenedzsment Központ igazgatója, dr. Dőry Tibor úgy véli, nagy szükség van az innovátorok megünneplésére, az újító, feltalálói kedv ébrentartására. Az innovatív szemléletmód kétségkívül fontos szerepet játszik a gazdasági fejlődés előmozdításában, a hasznos találmányok és ötletek újabb lehetőséget biztosítanak egy-egy iparág előrehaladására.

 

Hogy a régió nincs híján feltalálókban, azt jól mutatja a tavalyi rendezvény közel félszáz kiállítója, akik a járműipartól a sport területén át a közelekedésbiztonságon keresztül a növénytermesztésig számtalan kézzelfogható innovatív megoldást mutattak be az érdeklődőknek.

 

Idén áprilisban újra találkozhatunk egyedi készítésű fa járművekkel, különleges akusztikai élményt biztosító hangfalakkal, s a fa témájánál maradva a tavalyi nívódíjas farugós matracok feltalálói is ott lesznek a kiállításon. Igazi kuriózumnak ígérkezik a Meshining Kft. járműparkja, hiszen az alternatív hajtású járművek iránt érdeklődők által már jól ismert üzemanyagcellás Hy-Go mellett elhozzák a Genfi Autószalonon bemutatkozó, magyar mérnökök által tervezett és készített elektromos kisautót, a Micron-t, s egy további közelekedési eszköz is szerepelni fog a standjukon.

 

Ha járműipar és regionális innováció, akkor természetesen nem maradhat ki a győri egyetemhez sok szállal kötődő Intermotor Kft. sem, amely elektromos hajtású járműveivel, köztük villanymotoros hajókkal vált népszerűvé a „zöld hajtások” barátainak körében.

 

A Széchenyi István Egyetem házon belülről is képviselteti magát, hiszen immár a Széchenyi Duó alkotói pályázat harmadik körében is kiválaszotta a zsűri a legjobb pályaműveket, így hat találmány és kilenc innovátor csapat mutatkozik majd be a SZE-Győr laborépületében. Mint ismert, a Széchenyi Duón legalább egy oktatóból és egy hallgatóból álló csoportok indulhatnak, ezzel is erősítve a tanár-diák kapcsolatokat. Ugyancsak megtekinthető majd az egyetem mérnökeiből és mérnökhallgatóiból álló SZEnergy Team háromszoros világbajnok napelemes autója.